Szanowni Państwo,

zachęceni Państwa entuzjastycznym udziałem i recenzjami z III edycji konferencji Omdlenia2023, przygotowaliśmy dla Państwa program kolejnej IV edycji konferencji Omdlenia. Konferencja Omdlenia2024 odbędzie się w dniach 11-12 października 2024 r., w Krakowie w Centrum Konferencyjnym Fabryczna 13 (CKF_13).

Tematem przewodnim konferencji w roku 2024 są "Omdlenia i neuromodulacje" -"Dysfunkcje autonomiczne mózgu, serca i naczyń". Na początku konferencji nie zabraknie podstaw z diagnostyki i leczenia omdleń w każdej specjalizacji (m.in.: prof. Dorota Zyśko, prof. Wojciech Wąsek). W czasie konferencji będziemy mieli wykłady poświęcone dysfunkcji krążenia wieńcowego (prof. Paweł Kleczyński), wysiłkowej dysfunkcji sercowo-płucnej ocenianej w ergospirometrii (prof. Łukasz Małek) oraz nowej chorobie - dysfunkcji autonomicznej sercowo-naczyniowej (CVAD) obejmującej wiele stanów chorobowych, w tym post-COVID-19 (prof. Artur Fedorowski wraz z zespołem wykładowców: prof. Piotr Kułakowski, prof. Dagmara Hering, dr med. Joanna Jędrzejczyk-Spaho, dr med. Adam Stańczyk). Oddzielna sesja poświęcona będzie współpracy internistów, lekarzy rodzinnych i kardiologów z neurologami, psychiatrami i terapeutami w różnicowaniu stanów "zaburzeń świadomości" w tym omdleń, padaczki, migren, pseudoomdleń, zaburzeń depresyjnych, lękowych i psychoz (prof. Joanna Jędrzejczak wraz z zespołem wykładowców: dr med. Łukasz Kmieciak, Jaromira Iwolska-Sokołowska). Ważnym tematem będzie też komunikacja - właściwe zadawanie pytań, budowanie pogłębionej wiedzy i relacji z pacjentem, komunikowanie swoich ograniczeń i wątpliwości, wspólne podejmowanie decyzji i zapobieganie sytuacjom konfliktowym w zespole i w relacji medyk-pacjent. Komunikacji klinicznej poświęcamy od lat szczególną uwagę dzięki staraniom Pani dr n. hum. Annę Ratajską i Pani dr n. hum. Magdalenę Zając, które ten aspekt "diagnostyki omdleń" pozwalają nam poszerzać według wytycznych Międzynarodowego Towarzystwa ds.
Komunikacji w Opiece Zdrowotnej (EACH, International Association for Communication in Healthcare). Dodatkowe warsztaty w czwartek "co najmniej 50 elektrokardiograficznych twarzy bradykardii" i komunikacji zostały przeniesione na rok 2025.

W sobotę nie zabraknie też edukacyjnych filmów o typie live-in-box z testów diagnostycznych, zabiegów i relacji chorych prezentowanych przez najbardziej doświadczonych specjalistów od testów pochyleniowych i autonomicznych (dr med. Joanna Jędrzejczyk-Spaho, dr med. Adam Stańczyk). Konferencję zamkną informację o wynikach i przykładach leczenia kardioneuroablacją w ramach codziennej praktyki i toczących się w Polsce badań klinicznych, rejestrów i badań randomizowanych (dr med. Przemysław Skoczyński, dr Antoni Wileczek). Zakończenie konferencji to spotkanie "serca, mózgu i naczyń" z najnowocześniejszymi technikami obrazowania w rezonansie magnetycznym (dr med. Magdalena Zagrodzka) oraz zapisu rytmu serca (i nie tylko) w telemedycznych systemach monitorowania. Na koniec potraktowane poważnie i zgodnie z wytycznymi, ale czasem z przymrużeniem oka porady na zorganizowanie prostymi narzędziami i metodami centrum diagnostyki omdleń i dysfunkcji autonomicznych w każdej miejscowości np. "Wywrotówce Omglałej".
Każde wystąpienie będzie otwarte na dyskusje i Państwa pytania. Przewidzieliśmy bezpośrednio po każdym wystąpieniu 3-5 minut na dyskusję i zachęcamy do przygotowania pytań z sali i wcześniejszego przesyłania ich "on-line" na adres mailowy konferencji. Bardzo do tego zachęcamy, bo najważniejsze jest znajdywanie wspólnie z ekspertami odpowiedzi na pytania lekarzy praktyków oraz sposobów leczenia i wyzwania jakie stawiają przed nami i naszymi pacjentami różnorodne "dysfunkcje autonomiczne mózgu, serca i naczyń".
 
Zapraszamy na złotą polską jesień do Krakowa, do gościnnego centrum konferencyjnego i gastronomicznego CKF_13 w Krakowie. Nie zabraknie wiedzy, praktycznych wskazówek, edukacyjnych filmów, a w sąsiedztwie konferencji dobrej kuchni i muzyki.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Sebastian Stec


1
miejsce
2
dni
21
prelegentów
30
wystąpień


Komitet Naukowy i Organizacyjny


Sebastian Stec
prof. dr hab. n. med., FESC, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Artur Fedorowski
prof. dr hab. n. med., FESC
Łukasz Małek
prof. dr hab. n. med.
Dagmara Hering
prof. dr hab. n. med., FESC
Joanna Jędrzejczak
prof. dr hab. n. med.
Dorota Zyśko
prof. dr hab. n. med.
Piotr Kułakowski
prof. dr hab. n. med.
Paweł Kleczyński
prof. dr hab. n. med.
Wojciech Wąsek
dr hab. n. med., prof. UR
Magdalena Zagrodzka
dr n. med.
Adam Stańczyk
dr n. med.
Aleksandra Morka
Joanna Jędrzejczyk-Spaho
dr n. med.
Antoni Wileczek
dr
Przemysław Skoczyński
dr n. med.
Łukasz Kmieciak
dr n. med.
Jaromira Iwolska-Sokołowska
dr n. med.
Magdalena Zając
dr
Anna Ratajska
dr n. psych.
Marta Filipowska
mgr, Komitet Organizacyjny



Certyfikaty

 


Patroni Medialni

 

 

Partnerzy Konferencji

 


 


 

Zostań Partnerem Konferencji Omdlenia i Neuromodulacje 2024
Zapraszamy do kontaktu i po szczegółowe informacje.
biuro@omdlenia2024.pl