Szanowni Państwo,

zachęceni Państwa entuzjastycznym udziałem i recenzjami z III edycji konferencji Omdlenia2023, przygotowaliśmy dla Państwa program kolejnej IV edycji konferencji Omdlenia. Konferencja Omdlenia2024 odbędzie się w dniach 11-12 października 2024 r., w Krakowie w Centrum Konferencyjnym Fabryczna 13 (CKF_13).
 
Tematem przewodnim konferencji w roku 2024 są "Omdlenia i neuromodulacje" -"Dysfunkcje autonomiczne mózgu, serca i naczyń". Na początku konferencji nie zabraknie podstaw z diagnostyki i leczenia omdleń w każdej specjalizacji. Oddzielna sesja poświęcona będzie współpracy internistów, lekarzy rodzinnych i kardiologów z neurologami, psychiatrami i psychoterapeutami. Ważnym tematem będzie też komunikacja - właściwe zadawanie pytań, budowaniu pogłębionej wiedzy i relacji z pacjentem, komunikowaniu swoich ograniczeń i wątpliwości, wspólnym podejmowaniu decyzji i zapobieganiu sytuacjom konfliktowym w zespole i w relacji medyk-pacjent. Komunikacji medycznej poświęcamy w przededniu konferencji 3 godzinne warsztaty komunikacji medycznej prowadzone przez ekspertów komunikacji Panią dr n. psychologicznych Annę Ratajską i dr Magdalenę Zając według wytycznych Europejskiej Asocjacji Komunikacji w Opiece Zdrowotnej (EACH).
 
Dodatkowe warsztaty w czwartek dotyczyć będą analizy elektrokardiograficznej bradykardii - "co najmniej 50 elektrokardiograficznych twarzy bradykardii". W czasie konferencji będziemy mieli wykłady poświęcone dysfunkcji krążenia wieńcowego (prof. Paweł Kleczyński) oraz wysiłkowej dysfunkcji sercowo-płucnej ocenianej w ergospirometrii (prof. Łukasz Małek).
 
Konferencję zamkną informację o wynikach i przykładach leczenia kardioneuroablacją w ramach toczących się w Polsce badań klinicznych, rejestrów i badań randomizowanych. Każde wystąpienie będzie otwarte na dyskusje i Państwa pytania. Przewidzieliśmy bezpośrednio po każdym wystąpieniu 5 minut na dyskusję i zadawanie pytania z sali i wcześniej "on-line".
Bardzo do tego zachęcamy.
 
Zapraszamy na złotą polską jesień do Krakowa, do gościnnego centrum konferencyjnego i gastronomicznego CKF_13 w Krakowie. Nie zabraknie wiedzy, praktycznych wskazówek, edukacyjnych filmów, a w sąsiedztwie konferencji dobrej kuchni i muzyki.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Sebastian Stec
 
 


1
miejsce
2
dni
21
prelegentów
30
wystąpień


Komitet Naukowy i Organizacyjny


Sebastian Stec
prof. dr hab. n. med., FESC, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego
Artur Fedorowski
prof. dr hab. n. med., FESC
Łukasz Małek
prof. dr hab. n. med.
Dagmara Hering
prof. dr hab. n. med., FESC
Joanna Jędrzejczak
prof. dr hab. n. med.
Dorota Zyśko
prof. dr hab. n. med.
Piotr Kułakowski
prof. dr hab. n. med.
Paweł Kleczyński
prof. dr hab. n. med.
Wojciech Wąsek
dr hab. n. med., prof. UR
Magdalena Zagrodzka
dr n. med.
Adam Stańczyk
dr n. med.
Edyta Stodółkiewicz - Nowarska
dr n. med.
Joanna Jędrzejczyk-Spaho
dr n. med.
Antoni Wileczek
dr
Przemysław Skoczyński
dr n. med.
Łukasz Kmieciak
dr n. med.
Jaromira Iwolska-Sokołowska
dr n. med.
Magdalena Zając
dr
Anna Ratajska
dr n. psych.
Marta Filipowska
mgr, Komitet OrganizacyjnyCertyfikaty

 


Patroni Medialni

 

 

 

 


 

Zostań Partnerem Konferencji Omdlenia i Neuromodulacje 2024
Zapraszamy do kontaktu i po szczegółowe informacje.
biuro@omdlenia2024.pl